EMNİYET GÜVENLİK AĞI DANIŞMANLIĞI & MONTAJI

Güvenlik ağları, ölümlü iş kazalarının yarısı yüksekten düşme ve malzeme düşmesi sonucu olduğundan dolayı, çalışanların yüksekten düşmesine ve malzeme düşmesine karşı en etkili önlemdir.

Buna bağlı olarak da kullanım alanları oldukça geniştir. Büyük ve yüksek binaların, çatıların, köprülerin, hareket eden yapı iskelelerinin, açık inşaatların yapıldığı çalışmalarda 7,5 metre (OSHA standartlarına göre ;..Safety nets shall be provided when workplaces are more than 25 feet above the ground or water surface, or other surfaces where the use of ladders, scaffolds, catch platforms, temporary floors, safety lines, or safety belts is impractical.

1926.105(b)

Where safety net protection is required by this part, operations shall not be undertaken until the net is in place and has been tested.

1926.105(c)

1926.105(c)(1)

Nets shall extend 8 feet beyond the edge of the work surface where employees are exposed and shall be installed as close under the work surface as practical but in no case more than 25 feet below such work surface. Nets shall be hung with sufficient clearance to prevent user’s contact with the surfaces or structures below. Such clearances shall be determined by impact load testing.

1926.105(c)(2)

It is intended that only one level of nets be required for bridge construction.

..1926.105(d)

1926.105(d)

The mesh size of nets shall not exceed 6 inches by 6 inches. All new nets shall meet accepted performance standards of 17,500 foot-pounds minimum impact resistance as determined and certified by the manufacturers, and shall bear a label of proof test. Edge ropes shall provide a minimum breaking strength of 5,000 pounds.

1926.105(e)

Forged steel safety hooks or shackles shall be used to fasten the net to its supports.

1926.105(f)

Connections between net panels shall develop the full strength of the net.)ve daha fazla yüksekten insanların düşmeleri halinde yere çarpmayı engellemek ve düşeni yakalamak gibi önemli bir koruma görevi yapmaktadır.

Emniyet Güvenlik Ağı
emniyet güvenlik ağı

En çok iş kazasının olduğu sektör olan İnşaat emniyet güvenlik ağı çalışma alanında meydana gelecek enkaz yada araç düşmelerine karşıda koruyucudur.

Emniyet ağları sayesinde aşağı düşen bu parçalar emniyet filesi ne takılarak inşaat alanında çalışan diğer ekip üyelerine de kısmi bir güvenlik ve emniyet sağlar .

Personel güvenlik ağları (emniyet filesi) yüksek çalışma alanlarında genel bir güvenlik önlemi sağladığı için yüksek de çalışan personelin daha rahat ve özgür bir şekilde çalışmasını sağlar, buda çalışma alanındaki verimliliği yükseltir.

Yüksekte çalışma önlemlerinin başında gelen emniyet ağı sadece inşaat sektöründe değil tüm fabrikaların bakım onarım çalışmalarında makinelerin korunmasında ve çalışanların yüksekte yaptıkları çalışmalarda düşmeye karşı kullanılmalıdır. Proje ve emniyet ağı satışı için irtibata geçebilirsiniz

Tüm Türkiye’den Emniyet Güvenlik Ağı Projelendirilmesi ve Saha Montajı için +90224 233 73 53 den bilgi alabilir.

Mail olarak  info@aralca.com.tr adresinden teklif alabilirsiniz.